• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Ровесниця ХХ-го віку

25 січня 2018 року отримав досить об'ємного листа-пакета від члена Корюківського відділення Чернігівського земляцтва (КВЧЗ) у м.Києві Крекотня Сергія Якович, якого він обіцяв підготувати та відправити при нашій першій, досить короткій зустрічі на черговому зібранні земляків-чернігівчан 12.01.2018р. Десь на початку минулого року у нас з ним була коротенька телефонна розмова, де він пропонував мені бути відповідальною особою за збір інформації по Тютюнницькій тоді ще сільській Раді, але я, зважаючи на цілу низку об'єктивних причин, ввічливо відмовився. На цьому наше тодішнє спілкування і обірвалося. Судячи з отриманих документів виявляється, що ще з 12.06.2017р. актив КВЧЗ уповноважив мене «…збирати інформацію, необхідну для видання Книги пам’яті Корюківщини, через сільські ради та інші установи району і області».

Лист голови КВЧЗ Сирової Ольги Василівни та голови редакційної колегії С.Я.Крекотня, копії листів головам Тютюнницької сільської Ради Кучеренку Леоніду Анатолійовичу і Домашлинської с/Р Єгуновій Аллі Іванівні з орієнтовними «Анкетними запитаннями» та методичні рекомендації «В допомогу уповноваженому» дають чіткі настанови по збору необхідної інформації, що свідчить про неабиякі організаційно-професійні здібності авторів цього дійсно важливого для кожного села і в цілому Корюківського району земляцького проекту.

Зібрати необхідні матеріали по Тютюнницькій та Домашлинській сільським Радам (8 сіл) в установлені орієнтовні граничні терміни «… в основному до кінця біжучого року» практично неможливо. Раніше діючі в 3-х селах школи давно вже закриті, то ж надії на суттєву допомогу школярів і вчителів ніякої. Територія та населення бувшої Тютюнницької с/Р увійшла до складу Корюківської міської (об’єднаної) територіальної громади , чого не скажеш поки що про Домашлинську; то ж і в Тютюнницького старости, і в голови Домашлинської с/Р щоденно виникає маса своїх поточних і нових нагальних службових проблем, за вирішення котрих вони отримують зарплату і відповідають згідно посадових обов’язків. Мало надії і на ті залишки сільських закладів культури, котрі ще не встигли закрити, а їх не чисельних керівників - скоротити.

Тож, не маючи реальної можливості часто «… приїздити в село для надання методичної допомоги в зібранні необхідної інформації та виконання фоторобіт.»; постійно працювати на районному та обласному рівнях «…з бібліотеками, музеями, архівами для отримання історичних даних про село; залучати на допомогу відповідних спеціалістів …в усіх державних та громадських установах», я (поки що ще й працюючий пенсіонер) і зараз не зможу взяти на себе повну відповідальність за виконання усіх обов’язків уповноваженого від КВЧЗ. І все ж таки…

Порадившись з друзями та дописувачами нашого сайту, вирішили поділитися з Крекотнем С.Я. (КВЧЗ) відповідною сайтівською інформацією по Сахутівці та деяким навколишнім селам, накопиченою та опублікованою більше чим за 4 роки нашого існування. Це дозволить нашому досить молодому та маловідомому селу зайняти достойне місце в історії Корюківського району та всієї України. А згадати є про що і є про кого. Поки що це буде невеликий розділ-нарис про наше село в Книзі памяті Корюківщини, який кожен з нас самостійно чи в колективі, маючи час, бажання, натхнення та нові матеріали, зможе у майбутньому розширити до окремої книги про дорогу нашому серцю Сахутівку.

В котрий раз прохання до усіх небайдужих і зацікавлених історією нашого краю направляти свої посилання до сайту всіма можливими та доступними засобами зв’язку. Нехай це будуть розповіді про життя-буття ваших батьків, дідів-прадідів, друзів, однокласників, сусідів і знайомих; їхні та ваші біографії, спогади про шкільні роки, колгоспну працю тощо. Виправляйте помилки та доповнюйте вже опубліковану на сайті інформацію, долучайте як можна більше земляків до систематичного перегляду поданих матеріалів, оперативно сповіщайте про сільські новини тощо.

З надією, повагою і вдячністю -

Володимир Ф. Середа.

Кiлькiсть переглядiв: 730

Коментарi